Redzes pārbaude tieši pie oftalmologa

Acu ārsts vienmēr būtu jāizraugās samērā atbildīgi. Mēs visi uzticam šādam speciālistam svarīgu lietu – redzi. Tikai pārbaudīts profesionālis var saglabāt mūsu dzīves kvalitāti ilgus gadus. Latvijas teritorijā ir daudz profesionālu acu ārstu, taču kā gan tos sameklēt? Mūsu laikā cilvēki iesāk savus meklējumus internetā, jo šeit tad ir gan atsauksmes par okulistu, kā arī iespējams sameklēt speciālistu netālu no savas dzīvesvietas. Tomēr vispirms jau nepieciešams tikt skaidrībā ar kvalifikāciju, jo acu ārsts ir vispārīga definīcija. Tur ir 3 profesijas – oftalmologs, optometrists un optiķis. Ar ko gan viņi atšķiras savā starpā, mēģināsim uzzināt tālāk rakstā. Var uzzināt vairāk uzņēmuma mājas lapā, kā arī zemāk rakstā!

Pie kā labāk būtu veikt pārbaudi acīm?

Tad kādi tieši ir acu speciālisti? Senāk bija viens speciālists okulists, kur un gājām pārbaudīt redzes dzidrumu, taču tagad acu speciālisti veic noteiktas darbības, saskaņā ar savu profesiju. Optometrists ir speciālists, kurš darbojas ar redzes problēmām, savukārt, kuram būs ārstniecības personas sertifikāts atbilstoši savai kvalifikācijai, kurš jāatjauno ik pēc pieciem gadiem. Šis speciālists skatās pamata slimības, tad, kad tiks veikta redzes pārbaude, darbojoties gan ar redzi kā objektu, kā arī jau ar pašu acs orgānu. Šāds acu ārsts jau var nozīmēt arī brilles kā arī lēcas. Savukārt, ja tiks identificētas slimības, optometrists pacientu novirza uz ārstēšanu. Šādu procesu pilda oftalmologs acu ārsts. Šis speciālists ir okulists, kā uzdevumos ietilpst acu pārbaude, diagnostika un ārstēšana, preparātu izrakstīšana, un arī jau ir tādi oftalmologi – acu ārsti, kuri veic operācijas uz acīm. Pie tam šāda veida ārsti ļaus pasūtīt koriģējošās brilles vai lēcas acīm. Un visbeidzot optiķis, kurš nebūs mediķis. Viņš strādā jau ar izrakstīto recepti, kuru dabūjāt no oftalmologa ārsta vai arī optometrista. Optiķis spēs izgatavot koriģējošās brilles atbilstoši receptei, sataisīt rāmjus brillēm, kā arī piemeklēt brillēm materiālus. Ir arī sasaistīta profesija: optiķis-optometrists. Šis ārsts drīkst pārbaudīt redzi un vēl izgatavot piemērotas brilles.

Ko tad izdarīt, ja vajag izvēlēties acu speciālistu Rīgā vai citviet mūsu valstī?

Ir daudzi cilvēki, kam jau vairākus gadus ir personīgais acu ārsts, taču, ko labāk pasākt laikā, ja jau ir vajadzīgs oftalmologs vai arī optometrists, un īsti nav skaidrs meklēšanas virziens? Bieži vien, laikā kad vajadzīga acu pārbaude, mēs mēģinām uzzināt no paziņām. Situācijā, kad nevar palīdzēt draugi, tad visbiežāk acu ārsts tiks meklēts tiešsaistē. Mūsdienās konkrēti par ārstiem arī var atrast interesējošo informāciju gan par sertifikāta esamību, tas ir pats pirmais, kas jāpārbauda, gan arī vai ir jebkādas sūdzības tieši par izvēlēto speciālistu. Klīnikām jau ir savas interneta lapas, kurās arī reizēm ir minēta ārsta izglītība, kā arī sertifikāti. Galvenais būs medicīniskās personas sertifikāts un viņam ir jābūt gan oftalmologam, gan optometristam. Bet, ja ir vajadzīga kārtējā redzes pārbaude, dodaties tieši pie optometrista, bet, gadījumā ja ir kādas problēmas pazīmes vai jau gribat padziļinātu izmeklēšanu, tajā gadījumā nepieciešams jau būs oftalmologs acu ārsts.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *