PĀRVĒRT SAULES ENERĢIJU ELEKTRĪBĀ!

Pasaulē ar vien populārāki kļūst saules paneļi, kas tiek uzstādīti kā alternatīvās elektroenerģijas ieguves vietas gan privātmājām, gan nelielām biroju ēkām. Saules paneļu uzstādīšana sniegs vislielāko artavu, ja tiks uzstādīti virzienā uz dienvidiem, vislabāk uz jumta, taču, ja tā nav opcija, tad nepieciešams vismaz 14m2 liels laukums uz zemes. Izmantojot saules paneļu uzkrāto enerģiju ir iespējams izmantot gan kā vienīgo, gan kā alternatīvo elektroenerģijas avotu. Saražotās elektroenerģijas daudzumu nosaka kolektoru skaits, tiesa gan, parasti iesaka izvēlēties paneļu skaitu, kas saražo gadā vidējo patērētās enerģijas daudzumus. Obligāti nepieciešams Sadales Tīkla pieslēgums. Saules enerģija tiek uzkrāta arī ēnainā un lietus laikā, tā pat nav jāraizējas par to tīrīšanu – sniegs nokusīs pats un putekļus noskalo lietus. To, cik aptuveni izmaksātu paneļu uzstādīšana jūsu īpašumā, iespējams noskaidrot aprēķina kalkulatoros.

SAULES PANEĻU UZSTĀDĪŠANA – MAKSĀT PAŠIEM VAI ŅEMT KREDĪTĀ?

Paneļu uzstādīšanai daudzi izmanto banku piedāvātos kreditēšanas pakalpojumus, taču, tik pat daudzi izvēlas paneļu uzstādīšanu apmaksāt paši. Pirms lēmuma pieņemšanas, ir iespējams veikt aprēķinus par aptuvenajām izmaksām. Ir daži rādītāji, ar kuriem jārēķinās, lai varētu izlemt par to, vai saules paneļi un uzstādīšana īpašumam vispār ir piemērota – vidējais patērētās enerģijas daudzums gadā, vieta, kur tiks ierīkoti paneļi (jumts vai zeme), nepieciešamais paneļu skaits. Daudziem šķiet, ka saražot vairāk elektroenerģijas, nekā tiek patērēts, ir labs risinājums, taču tā gluži nav. Uzreiz no sava tīkla elektroenerģiju ir izdevīgi izmantot vasarās un pa dienu, savukārt pārējā elektroenerģija tiek izmantota no kopējā tīkla. Pašlaik, provizoriski aprēķini liecina, ka šāda veida investīcija atmaksājas 10 gadu laikā, savukārt vidējā cena, atkarībā no paneļu skaita un uzstādīšanas vietas ir 6 -10 tūkstoši eiro.

KĀ NOTIEK PANEĻU IERĪKOŠANA?

Patēriņa analīze ir viens no svarīgākajiem punktiem priekšdarbu veikšanai, jo balstoties uz to, tiek noteikts, cik daudz paneļu nepieciešams uzstādīt. Būvprojekta izstrāde un priekšdarbi lielā mērā aizņem lielāko daļu laika pirms darbu veikšanas, savukārt, pašu paneļu uzstādīšana aizņem, augstākais, divas dienas. Šis ir viens no tiem būvniecības darbiem, kas prasa būvvaldes apstiprinājumu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *