Drošas mājas durvis – kam tieši jāpievērš uzmanība?

Meklējot durvis mājoklim, mēs visi bieži vien pievēršam uzmanību vien to vizuālajai pievilcībai. Bet, lai jau nodrošinātu ne vien labu izskatu, bet arī drošību, energoefektivitāti un praktisku pielietojumu, ir būtiski izvēlēties tās īstās iekšdurvis un ārdurvis, un arī piemērotu furnitūru. Šinī rakstā skatīsim, kādas tieši durvis būtu piemērotas atšķirīgām vajadzībām un kā atrast atbilstošu furnitūru, kas padarīs Jūsu durvis vēl funkcionālākas.

Koka, metāla, stikla vai PVC durvis – kuram ir lielāka siltuma noturība?

Metāla, koka vai PVC durvis? Katram no šiem ražošanas materiāliem ir savi plusi un īpašības, un izvēle var būt atkarīga no dažādiem faktoriem.

– Koka durvis bija populāras vienmēr. Koks nodrošina dabisku siltumu un arī estētisku skaistumu. Koka ārdurvis dzīvoklim un iekšdurvis tiešām ir labas siltuma noturības ziņā. Koka durvis sniedz ikvienai telpai siltumu un mājīgumu. Koksnes dabiskais raksts, kā arī iespēja durvis pieskaņot dažādiem dizainiem un krāsām pārvērš tās par ideālo variantu daudzām mājām. Tomēr, lai saglabātu koka durvis, tās regulāri ir jākopj. Virsmu jātīra un arī jāapstrādā ar īpaši tam paredzētiem tīrīšanas līdzekļiem, lai varētu novērst mitruma iedarbību un pašas koksnes bojājumus.

– Metāla durvis ir pazīstamas ar izturību un drošību. Metāla ārdurvis nodrošina labu aizsardzību pret ielaušanos, turklāt tās būs izturīgas pret laikapstākļiem un mehāniskiem bojājumiem. Metāla iekšdurvis vai ārdurvis prasa mazāk laika kopšanai nekā durvis no koka.

– PVC durvis jau ir praktiska un ekonomiska izvēle. PVC ārdurvis palīdz saglabāt telpā siltumu, ļaujot taupīt un arī samazināt apkures rēķinus. Tādas iekšdurvis vai ārdurvis tiešām ir viegli kopt. Virsma ir gludena, ko iespējams notīrīt arī ar vienkāršiem tīrīšanas līdzekļiem. Turklāt PVC durvis bieži ir ekonomiskāka izvēle, ja salīdzina ar koka vai metāla durvīm, kas prasa lielākus tēriņus.

Jau var uzstādīt arī stikla durvis, taču šo materiālu visbiežāk izvēlās, kad tiek piemeklētas iekšdurvis.

Laba durvju furnitūra – svarīgs elements Jūsu mājā

Durvju furnitūra jau ir ne vienīgi praktiska, bet arī stila detaļa, tādēļ, izvēloties durvju furnitūru, ir būtiski ņemt vērā dažādus faktorus. Durvju furnitūra galvenokārt tiek paredzēta praktiskumam. Pirms veicat izvēli, ir jāsaprot, kāda veida durvīm tā būs domāta – ārdurvīm vai iekšdurvīm. Ja gribat, lai Jūsu durvis atveras un aizveras klusi, vērsiet uzmanību eņģēm. Ne mazāk būtisks elements ir slēdzene, tā kā drošība vienmēr ir viens no svarīgākajiem faktoriem, kas tiek skatīti, izvēloties durvju furnitūru. Modernās drošības tehnoloģijas, piemēram, digitālas slēdzenes var piedāvāt papildu drošības pakāpi. Durvju furnitūra ir ne tikai funkcionāls elements, bet tā arī uzlabo telpas vizuālo izskatu. Pirms izvēlēties, apdomājiet to, kāda būs furnitūras stilistika un vai tā saskanēs ar Jūsu interjeru.

Jums tagad ir zināms, kādi ir durvju materiāli un arī kāda furnitūra ir pieejama, bet ir grūti veikt izvēli? Noteikti jautājiet speciālistiem padomu! Vienīgi speciālists, uzklausot Jūsu vēlmes, spēs ieteikt to variantu, kas tad noderēs Jums. Un nav svarīgi vai tiek meklētas ārdurvis vai iekšdurvis, laba un pārbaudīta durvju pārdošanas vieta ir Jūsu galamērķis. Apskatiet atsauksmes un tad dodaties pie durvju dīlera vai ražotāja, kur tad Jums varēs piedāvāt arī durvju uzstādīšanu. Durvis būs ilglaicīgs un labs pirkums, ja tās uzstādīs profesionāls meistars. Izvēli veiciet apsvērti un tad durvis varēs Jūs priecēt ilgus gadus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *